Dzielnicowy z Włocławka podczas urlopu ujął złodzieja - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzielnicowy z Włocławka podczas urlopu ujął złodzieja

Asp. szt. Tomasz Czapski, dzielnicowy z Włocławka, przebywając na urlopie wykazał się czujnością i dbałością o porządek prawny. Funkcjonariusz zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę ze skradzionym alkoholem w ręku i natychmiast zareagował. Dzięki jego błyskawicznemu działaniu złodziej został ukarany, a towar wrócił do ponownej sprzedaży.

Do zdarzenia doszło w weekend, w jednym z marketów na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Dzielnicowy asp. szt. Tomasz Czapski, przebywający na urlopie, wchodząc do sklepu zauważył wybiegającego ze środka mężczyznę, który trzymał w ręku dwie butelki alkoholu. Taki widok od razu wzbudził podejrzenia u czujnego funkcjonariusza. Policjant bez wahania schwytał uciekiniera i szybko ustalił okoliczności zdarzenia. Oczywiście okazało się, że mężczyzna nie zapłacił za trunek, a po prostu go wyniósł.  

Dzielnicowy przekazał ujętego złodzieja w ręce umundurowanych policjantów, którzy ukarali 39-latka mandatem karnym w wysokości 500 zł. Wyniesiony przez sprawcę towar wrócił na sklepowe półki. 

Włocławski dzielnicowy, który jak twierdzi"po prostu działał odruchowo", wykazał się postawą godną naśladowania.

Autor: st. sierż Anita Szerfler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska