Nieprzewidziany zbieg okoliczności - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nieprzewidziany zbieg okoliczności

Policjanci z chełmżyńskiego komisariatu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych w Skąpem, pow. toruński. Okazało się, że ten sam sprawca stoi za innymi tego typu przestępstwami. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Cała sprawa wyszła na jaw, gdy pokrzywdzony włamaniem pojechał na ryby. Zabrakło mu wtedy sprzętu do wędkowania. Zapytał kolegę czy mógłby mu pomóc. Ten zas poprosił, aby poszedł do jego pomieszczenia i wybrał sobie potrzebny mu przedmiot. Gdy pokrzywdzony wszedł do środka zauważył skradzione mu kilka dni wcześniej akcesoria wędkarskie. Zapytał więc znajomego skąd je ma? Okazało sie, że mężczyzna kupił je od przypadkowej osoby.  

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci bardzo szybko ustalili sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany dwa dni temu (28.07.20). To 26-letni mieszkaniec gm. Chełmża. Wczoraj (29.07.20) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę (24/25.07.20)  w Skąpem. Gdzie z pomieszczenia gospodarczego ukradł  m.in. kilkadziesiąt spławików oraz narzędzia.

Policjanci dowiedli również, że to on stoi za wcześniejszym włamaniem do tego samego pomieszczenia. Jego łupem padły wtedy elektronarzędzia. Dodatkowo włamał się do kolejnego pomieszczenia gospodarczego również w Skąpem, skąd , ukradł opał. Teraz 26-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...