Wiadomości

Nauka i zabawa w kwestii bezpieczeństwa zawsze się sprawdza

Data publikacji 28.04.2022

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom Ruchu Drogowego stanowi podstawowe zadanie, przed którym stoją nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także policjanci z komisariatu w Koronowie.

Wczoraj (27.04.2022) dwie klasy zerowe w Szkole Podstawowej numer 2 w Koronowie, odwiedziły  policjantki z komisariatu w Koronowie młodszy aspirant Sandra Mindak oraz sierżant Paulina Trepiak. Przy pomocy zestawu komunikacyjnego AUTOCHODZIK przeprowadziły pogadankę oraz zajęcia w temacie bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Podczas zajęć dzieci miały możliwość poznania znaków drogowych, które znajdują się w obrębie przejść dla pieszych oraz przypomniały sobie zasady bezpiecznego przejścia na drugą stronę jezdni.

Największą atrakcją okazał się jednak zestaw komunikacyjny AUTOCHODZIK. Dzieci wcieliły się w rolę uczestników ruchu drogowego – pieszych i kierowców pojazdów. Milusińscy bardzo uważnie słuchali poleceń, byli zdyscyplinowani i wzorowo wykonywali wszystkie zadania.

Każde z dzieci dostało od policjantek zestaw składanych pojazdów uprzywilejowanych oraz odblaskowy magnez na lodówkę.

Dziękujemy gronu pedagogicznemu i wspaniałym dzieciom za bardzo miłą atmosferę na spotkaniu, piękne życzenia i podziękowanie.

Autor: mł. asp. Sandra Mindak/ KP w Koronowie
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Policjantka prezentuje tarczę do zatrzymywania pojazdów.
  • Policjantka rozmawia z dziećmi siedzącymi w klasie szkolnej.
  • Dzieci przy pomocy zestawu autochodzik ćwiczą przechodzenie przez matę imitującą jezdnię i przejście dla pieszych.
Powrót na górę strony