Wiadomości

Festyn rodzinny w Maksymilianowie z udziałem bydgoskich policjantów

Data publikacji 30.05.2022

W niedzielę (29.05.2022) odbył się festyn rodzinny przy parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Maksymilianowie z okazji „Dnia Dziecka”. Na zaproszenie organizatora festynu w imprezie wzięła udział bydgoska policja.

Uczestnicy festynu mogli zapoznać się z pracą policjanta oraz zobaczyć sprzęt policyjny bydgoskich wodniaków oraz policji ruchu drogowego. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość zwiedzania policyjnego radiowozu, jak również dzieci mogły usiąść na policyjnym quadzie czy policyjnym motocyklu.

Dodatkowo funkcjonariusze wystawili namiot z policyjnymi akcesoriami, gdzie dzieci mogły wziąć udział w wielu konkursach i otrzymać liczne upominki m.in. kolorowanki, odblaski oraz zawieszki. W konkursach chętnie brali udział rodzice dzieci, którzy również zostali obdarowani upominkami.

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych dzieci cieszył się Polfinek – policyjna maskotka, który rozdawał dzieciom balony oraz z którym można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dodatkową atrakcją był występ Przewodnika Psa Służbowego, który opowiadał o pracy w policji oraz jak bezpiecznie zachować się w kontakcie z obcym psem. Policyjny pupil skradł serca zarówno dzieci jak i ich rodziców.

Autor: Beata Rogawska-Schmidt/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Polfinek na festynie rozdaje balony
  • Polfinek wśród uczestników festynu.
  • Policjantka i pracownik cywilny policji w namiocie policyjnym. Przed nim stoją dzieci.
  • Policjanci przy motocyklach policyjnych zaparkowanych w miejscu odbywania się festynu. Obok nich dzieci i dorośli.
  • Policjanci stoją przy policyjnym quadzie.
Powrót na górę strony