Wiadomości

Kolejny cykl zajęć na UKW w Bydgoszczy w ramach praktyk studenckich

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w ramach praktyk studenckich, kolejny już raz gościł policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Podczas spotkania była mowa głównie o szeroko pojętym bezpieczeństwie na drogach, ale także słuchacze mieli okazje obejrzeć różnego rodzaju spoty profilaktyczne, film edukacyjny pn. „Mój błąd może kosztować ludzkie życie” oraz zobaczyć jak działają alkogogle i urządzenia kontrolno-pomiarowe.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy po raz kolejny przeprowadzili wczoraj (2.06.22) zajęcia ze studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Spotkanie odbyło się w formie ćwiczeń. Blok tematyczny obejmował bezpieczeństwo w ruchu drogowym, poczynając od inżynierii w ruchu drogowym, przez profilaktykę społeczną i analizę bezpieczeństwa w oparciu o systemy informatyczne Policji, kończąc na urządzeniach kontrolno-pomiarowych wykorzystywanych w codziennej służbie kończąc. Studenci zapoznali się ze specyfiką służby policjantów "drogówki". Na bazie uzyskanych informacji młodzi ludzie mogli też uświadomić sobie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. Podczas ćwiczeń wykorzystano spoty profilaktyczne, film edukacyjny pn. „Mój błąd może kosztować ludzkie życie” oraz alkogogle i urządzenia kontrolno-pomiarowe.

Zajęcia te odbywają się w ramach podpisanej w dniu 21 Kwietnia 2022 r. umowy współpracy pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotrem Leciejewskim a Rektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony