Wiadomości

O bezpieczeństwie z harcerzami

Data publikacji 18.07.2022

Policjantka ze żnińskiej komendy spotkała się z harcerzami stacjonującymi w Chomiąży Szlacheckiej i Foluszu. Podczas wizyty przypomniała o zasadach bezpiecznego korzystania akwenów w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Młodzi harcerze chętnie zadawali pytania dotyczące pracy policjanta.

W sobotę (16.07) sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk spotkała się z harcerzami stacjonującymi w Chomiąży Szlacheckiej oraz Foluszu. Policjantka zwróciła uwag na zagrożenia, które mogą się pojawić podczas wypoczynku na akwenach w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Podkreśliła, że należy korzystać z kąpieli w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Zachęcając jednocześnie do przygotowania spotu promującego bezpieczny wypoczynek nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”.

W czasie rozmowy harcerze dowiedzieli się, jakie wymogi musi spełnić kandydat, który chciałby wstąpić w nasze szeregi. Obozowicze chętnie zadawali pytania dotyczące codziennej służby.

Policjantka omówiła kwestii bezpiecznego korzystania z dróg, obowiązku noszenia elementów odblaskowych oraz zwrócili uwagę na właściwe zachowanie pieszych i rowerzystów.

 

Autor: KPP w Żninie
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

  • Policjanta stojąca pod wiatą.
  • Plakaty wiszące na obozie.
  • Kontrola obozu harcerskiego.
Powrót na górę strony