Wiadomości

Dzień Świętego Krzysztofa - Patrona kierowców

25 lipca jest dniem Świętego Krzysztofa - Patrona kierowców. Tego dnia obchodzimy również Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Święto jest kolejną okazją, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i przybliżyć im problematykę bezpieczeństwa na drogach.

Dzisiaj (25.07.22) obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy, którego patronem jest  Św. Krzysztof. To sprzyjająca okazja, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i przybliżyć problematykę bezpieczeństwa na drogach. Dlatego też, na al. Armii Krajowej w Bydgoszczy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy prowadzili akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg. W tej akcji funkcjonariuszom towarzyszył również Kapelan kujawsko-pomorskiej Policji ks. Prałat Stanisław Kotowski. Z okazji dnia Św. Krzysztofa policjanci nie karali kierujących mandatami tylko apelowali o bezpieczniejszą i wolniejszą jazdę. Natomiast z rąk Kapelana otrzymywali obrazki z wizerunkiem ich Patrona wraz z modlitwą kierowcy.

Dzieciom, które podróżowały kontrolowanymi samochodami policjanci wręczali maskotki i odblaski, a kierowcom ulotki, naklejki oraz inne gadżety promujące bezpieczeństwo.

Z okazji Dania Bezpiecznego Kierowcy apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, aby wszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie! Pamiętajmy jednak o odpowiedzialnym zachowaniu na drodze nie tylko od święta. To, czy bezpiecznie dojedziemy do celu w głównej mierze zależy od nas samych. Poprzez naszą postawę za kierownicą przejawiającą się respektowaniem przepisów prawa, a także szacunkiem do innych użytkowników ruchu tworzymy kulturę bezpieczeństwa na drogach. Siadając za kierownicą pojazdu pamiętajmy, że odpowiadamy za przewożone osoby oraz innych uczestników ruchu.

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od stycznia do czerwca doszło do 390 wypadków, w których śmierć poniosły 54 osoby, a 431 zostało rannych. Dlatego też funkcjonariusze wspólnie z Kapelanem apelowali do kierowców o przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, o rozwagę oraz o bezpieczną jazdę, szczególnie w wakacje podczas wzmożonego ruchu na drogach.                                                                               

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony