Wiadomości

„Wakacyjna Przygoda trwa” - policjanci rozmawiali z dziećmi i seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 27.07.2022

Aleksandrowscy policjanci spotkali się z dziećmi z Raciążka w ramach projektu „Wakacyjna Przygoda” gdzie rozmawiali o bezpiecznym spędzaniu wakacji. Dzień później (26.07) natomiast spotkali się z seniorami w Klubie Seniora „Nadwiślańska Przystań”, gdzie seniorzy dowiedzieli się, o tym jak ustrzec siebie przed oszustwem, a swój dom przed włamaniem.

W miniony poniedziałek (25.07.20222) na zaproszenie dzieci  policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego odwiedzili ich na spotkaniu w ramach projektu „Wakacyjna Przygoda”. Ku uciesze dzieci odwiedził ich też pies policyjny z przewodnikiem. Dzieci dowiedziały się jak zachować się w kontakcie z agresywnym psem, przećwiczyły pozycję „żółwia”. Dowiedziały się jak zachować się, kiedy zaczepi ich ktoś obcy lub zapuka do ich drzwi albo kiedy się zgubią w sklepie czy na wyjeździe wakacyjnym oraz jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Wiedzą także jak poruszać się po drodze publicznej jako pieszy i rowerzysta. Dzieci przymierzały umundurowanie bojowe policjantów i zasiadały za kierownicą radiowozu policyjnego. Wszystkim małym uczestnikom na zakończenie wręczono upominki odblaskowe.

Następnego dnia (26.07) Policjanci odwiedzili zaś seniorów w Nieszawie, gdzie rozmawiano o oszustwach i metodach działania sprawców. Seniorzy podczas spotkania dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Podczas spotkania zwrócono seniorom także uwagę na właściwe zabezpieczanie swoich domów i mienia przed włamaniami i kradzieżami. Przestrzegano przed pozostawianiem otwartych okien i drzwi podczas nieobecności, a w przypadku dłuższej nieobecności czy wyjazdu poinstruowano o właściwym zabezpieczeniu domu i poproszenie sąsiada o zwrócenie uwagi i zaopiekowanie się naszym domem i obejściem.

Autor: sierż. szt. Agnieszka Czerny
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

  • Dzieci przymierzają umundurowanie bojowe w obecności policjantów.
  • Dzieci w radiowozie.
  • Dzieci siedzą w pozycji żółwia na trawie. Przed nimi stoi policjant.
  • Dzieci stoją przy macie imitującej przejście dla pieszych. Obok nich stoi policjantka.
  • pokaz tresury psa policyjnego
  • zdjęcie grupowe- uczniowie i policjanci.
  • seniorzy podczas spotkania z policjantami
  • zdjęcie policjantki z seniorami
Powrót na górę strony