Wiadomości

Bezpieczny przejazd zależy od Ciebie

Data publikacji 01.08.2022

Mogileńscy policjanci wspólnie z pracownikami Polskich Linii Kolejowych Sekcja Eksploatacji Inowrocław oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Inowrocławia przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko”. Celem działań było podnoszenie świadomości kierowców na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.

To już kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko” organizowanej przez Polskie Linie Kolejowe. Akcja profilaktyczna ma zwiększyć bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo — drogowych. Jak co roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie również włączyli się w te działania i wspólnie z pracownikiem Polskich Linii Kolejowych Sekcja Eksploatacji Inowrocław oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Inowrocławia propagowali w miniony piątek (29.08.2022.) bezpieczne zachowania przy przejeździe kolejowym linii 353 w miejscowości Wiecanowo.

Policjanci razem z pracownikami PKP oraz funkcjonariuszami SOK zatrzymywali kierujących i wręczali im ulotki informacyjne, a także przekazywali cenne porady dotyczące bezpiecznego zachowania właśnie w tego typu miejscach.

Dla przypomnienia, przyczyną 98% wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest nieostrożność kierowców. Lekceważenie znaku „STOP”, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, jazda slalomem pomiędzy półrogatkami, próby przejechania przejazdów pod zamykającymi się zaporami to przypadki bardzo częste.


Pamiętajmy w konfrontacji z kilkuset tonowym pociągiem każdy samochód, który znajdzie się na torach, nie będzie miał żadnych szans.

Autor: mł. asp. Magdalena Pollak
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony