Wiadomości

Pędził motocyklem przez miasto. Stracił prawo jazdy

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. 25-latek pędził ulicą Fordońską 117 km/h. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami karnymi.

W miniony wtorek (27.09.2022) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy patrolowali ulicę Fordońską. Około godziny 10:30 zatrzymali 25-letniego bydgoszczanina jadącego motocyklem marki Suzuki z prędkością 117 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalną prędkością jest 50 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 tysięcy złotych oraz 14 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu też prawo jazdy na trzy miesiące.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze. Przed nami trudny okres jesienny, gdzie jazdę mogą utrudniać opady deszczu, czy spadające na drogę liście z drzew. Kierowcy muszą pamiętać, że w takich warunkach droga hamowania się wydłuża.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony