Wiadomości

Chciał wyłudzić pieniądze za przywłaszczony wcześniej telefon

Data publikacji 29.09.2022

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Świecia, który został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego. Mężczyzna „wpadł” kiedy chciał wyłudzić pieniądze w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Usłyszał również zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków i paserstwo.

Policjanci ze Świecia od połowy września prowadzili postępowanie dotyczące przywłaszczenia telefonu komórkowego wartości ponad 4,5 tys. złotych. W rozwiązanie tej sprawy zaangażowali się funkcjonariusze wydziału kryminalnego, którzy ustalili, że pokrzywdzony otrzymał telefon od mężczyzny, który zapewniał, że w zamian za przekazanie 1,5 tys. złotych zwróci jego własność.

W miniony wtorek (27.09.22 r.) mieszkaniec Świecia otrzymał instrukcję, gdzie i kiedy dojdzie do wymiany. Podczas przekazania pakunku kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca miasta i odzyskali przywłaszczony wcześniej telefon. To nie był koniec jego problemów.

Policjanci znaleźli przy zatrzymanym narkotyki, a kolejne podczas przeszukania jego mieszkania. W sumie mundurowi zabezpieczyli ich blisko 215 gramów marihuany.

Wczoraj (28.09.22 r.), decyzją prokuratora, mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Nie może również opuszczać kraju.

W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 27-latkowi trzech zarzutów. Przed sądem odpowie za paserstwo, posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz  żądanie korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
 
 

 

Autor: podkom. Joanna Tarkowska
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony