Wiadomości

Trzymiesięczny areszt dla 19-latka

Kryminalni z bydgoskiego Fordonu ustalili i zatrzymali bydgoszczanina mającego związek z przestępczością narkotykową. Na dodatek mężczyzna odpowie za udzielanie zabronionych środków innej osobie oraz za nakłanianie innej osoby do dokonania rozboju. Sąd aresztował go na trzy miesiące.

Wszystko zaczęło się od informacji kryminalnych z komisariatu w Fordonie, iż znany im 19-latek może mieć związek z narkotykami. By to sprawdzić pojechali w minioną środę (28.09.2022) do jego miejsca zamieszkania. Na potwierdzenie swoich podejrzeń nie musieli długo czekać.

Podczas przeprowadzonego w jego mieszkaniu przeszukania policjanci ujawnili znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych. Przeprowadzone wstępne badania potwierdziły, że to 135 gramów kryształu MDMA w postaci białego proszku oraz ponad 50 gramów tabletek MDMA, a także 26 gramów marihuany. 19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci w tym czasie gromadzili materiał dowodowy, ponieważ posiadanie znacznej ilości środków odurzających to nie jedyne przewinienie bydgoszczanina. Z ustaleń policjantów wynikało, że odpowiada on również za handel środkami odurzającymi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz za nakłanianie innej osoby do dokonania rozboju w sierpniu 2022 roku. Wówczas pokrzywdzony utracił telefon o wartości kilku tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, handlu nimi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz sprawstwa kierowniczego dokonania rozboju. Może mu za to grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (29.09.2022) sędzia, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, aresztował 19-latka na trzy miesiące.

Autor: kom. Lidia Kowalska
Publikacja: kom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony