Wiadomości

Podsumowanie działań „Telefony”

Data publikacji 03.10.2022

Kujawsko-pomorscy policjanci na terenie całego województwa prowadzili w miniony piątek działania „Telefony”. Akcja ta ma na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego, nierzadko tragicznego. Policjanci odnotowali podczas działań aż 318 tego typu wykroczeń.

W miniony piątek (30.09.22) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego policjanci przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą „Telefony”, w których szczególną uwagę zwracali na kierujących korzystających podczas jazdy w niedozwolony sposób z telefonu komórkowego.

Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków. Działania miały także na celu uświadomienie kierującym pojazdami, że korzystając podczas jazdy z telefonu komórkowego tracą koncentrację, co może być przyczyną zdarzenia drogowego.

Pomimo coraz większej świadomości nadal wielu kierujących popełnia tego typu wykroczenie. Kierowca trzymając w ręku ,,komórkę’’, pisząc SMS-a czy odbierając e-maile może nie zauważyć prawidłowo przechodzącej osoby na przejściu dla pieszych, co może skończyć się tragicznie.

Podczas działań policjanci 318 wykroczeń, polegających na korzystaniu przez kierujących podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Policjanci przypominają, że takie nieprawidłowe zachowanie skutkuje 500 złotowym mandatem i 12 punktami karnymi.                 

           

Działania „Telefony" w powiecie aleksandrowskim

Działania „Telefony" w powiecie inowrocławskim

Autor: mł. asp. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony