Wiadomości

Policjanci na antenie radia PiK

Funkcjonariusze z WRD KWP w Bydgoszczy wzięli udział w audycji Radia PIK z cyklu „Dyżur eksperta” poświęconej bezpieczeństwu na drogach w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

W piątek (22.12.2023r.), asp. Agnieszka Bubień i podkom. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wzięli udział w audycji Radia PiK z cyklu „Dyżur eksperta” poświęconej bezpieczeństwu na drogach w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Jest to szczególny okres dla wszystkich, także dla kierowców. Do szybko zapadającego zmroku i trudniejszych warunków jazdy dochodzi wiele czynników, które mają wpływ na bezpieczeństwo w podróży. Dlatego funkcjonariusze przypomnieli o kilku podstawowych zasadach, które mogą sprawić, że podróżowanie w tym czasie będzie komfortowe i bezpieczne.
Goście Radia PiK odpowiadali również na pytania słuchaczy telefonujących do studia i omawiali obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Pytania dotyczyły m.in. pierwszeństwa pieszych na przejściach oraz funkcjonowania skrzynki STOP AGRESJI DROGOWEJ.

W trakcie audycji zachęcano wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzajemny szacunek i kulturę na drodze oraz przestrzeganie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Autor:
Publikacja: asp. szt. Piotr Duziak

Powrót na górę strony