Wiadomości

Policjant w Radiu PIK

Data publikacji 03.01.2024

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy podkom. Remigiusz Rakowski gościł na antenie Radia PiK. Funkcjonariusz wziął udział w audycji pt. „Pytać każdy może” poświęconej planowanym zmianom przepisów w 2024 roku dotyczących m.in. konfiskaty samochodów nietrzeźwym kierującym oraz podsumowującej rok 2023 na kujawsko-pomorskich drogach.

Wczoraj (02.01.2024r.) policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy podkom. Remigiusz Rakowski gościł na antenie Radia PiK. Funkcjonariusz wziął udział w audycji pt. „Pytać każdy może” poświęconej planowanym zmianom przepisów w 2024 roku dotyczących m.in. konfiskaty samochodów nietrzeźwym kierującym oraz podsumowującej rok 2023 na kujawsko-pomorskich drogach.

Kierowców w 2024 roku czeka wiele istotnych zmian. Zmiany dotyczą m.in. znacznie podwyższono również kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC rejestracji pojazdów, gdzie wprowadzono okres 30 dni na obowiązkową rejestrację pojazdu, przepadek pojazdu za jazdę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Na te i inne tematy na antenie Radia PiK rozmawiał policjant z bydgoskiej „drogówki”. Funkcjonariusz odpowiadał na pytania słuchaczy oraz wyjaśniał wątpliwości związane z interpretacją przepisów.

Audycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Gościm audycji była również Pani Małgorzata Witczak - dyrektor Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy

W podsumowaniu policjant zaapelowali o rozsądek na drodze i wzajemny szacunek do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

 

 

 

Autor: podkom. Remigiusz Rakowski
Publikacja: mł. insp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony