Wiadomości

Briefing prasowy podsumowujący zadania inwestycyjno-remontowe w garnizonie kujawsko-pomorskim

Data publikacji 02.10.2015

Dzisiaj (02.10.15) na terenie budowanej Komendy Powiatowej Policji w Tucholi przy ulicy Dworcowej 17A odbył się briefing prasowy podsumowujący zadania inwestycyjno-remontowe garnizonu kujawsko-pomorskiego realizowane w 2015 roku. W spotkaniu wzięli udział: Minister Spraw Wewnętrznych P. Teresa Piotrowska, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Krzysztof Zgłobicki oraz przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu tucholskiego.

Podczas briefingu przedstawiono zadania inwestycyjne rozpoczęte, oraz te których zakończenie realizacji zaplanowano w 2015 roku. Policjanci kujawsko-pomorskiego garnizonu jeszcze w tym roku będą mogli korzystać z nowo powstałej siedziby w Tucholi oraz rozbudowanej i wyremontowanej komendy w Inowrocławiu. Również w tym roku rozpoczęto budowę komisariatu w Szubinie oraz podpisano umowę na budowę komisariatu w Dobrzejewicach. Łączny koszt tych inwestycji to 37 797 929 złotych. 

Ponadto, zadania remontowe realizowane na terenie naszego województwa dotyczą takich jednostek jak: KMP w Toruniu, KPP w Chełmnie, KPP w Golubiu-Dobrzyniu, komisariatu w Strzelnie, komisariatu w Ciechocinku, komisariatu w Mroczy, czy oddanej niedawno do użytku komendy powiatowej w Aleksandrowie Kujawskim. Wartość zadań remontowych wynosi  21 886 000 złotych.

Łączna wartość zadań inwestycyjno-remontowych w garnizonie kujawsko-pomorskim realizowanych w 2015 roku wyniosła blisko 60 mln złotych. Środki finansowe pochodziły w głównej mierze z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji oraz budżetu policji. Należy jednak podkreślić, że ich realizacja była możliwa dzięki znacznemu wsparciu władz samorządowych.

Dzięki inwestycjom, które są realizowane od 2013 roku w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji poprawiają sie warunki pracy funkcjonariuszy i pracowników policji oraz jakość obsługi interesantów - mieszkańców naszego regionu, na czym szczególnie nam zależy.

nadkom. Maciej Daszkiewicz
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Autor: Piotr Duziak
Publikacja: Piotr Duziak

Powrót na górę strony