Wiadomości

Dzięki niemu być może nie doszło do groźnego wypadku na drodze

Data publikacji 19.11.2015

Inowrocławianin, funkcjonariusz służby więziennej, ma swój główny udział w zatrzymaniu kierowcy, który jechał pijany i zagrażał innym na drodze. W chwili, gdy tylko nabrał podejrzeń, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba, zdecydowanie zareagował. Dziś jego postawa została nagrodzona.

Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza, Dyrektor Zakładu Karnego w Inowrocławiu ppłk Jacek Gościak i Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Mirosław Elszkowski, wyróżnili Pana Macieja za godną pochwały obywatelską postawę. 

Przypomnijmy: Tydzień temu (12.11) około godz. 19.00 jadący z rodziną przez Kruszę Zamkową mężczyzna zauważył przed sobą Forda Focusa. Samochód jechał dosłownie wężykiem, od pobocza do osi jezdni. Świadek takiej jazdy podejrzewał, że kierowca forda może być nietrzeźwy i powiadomił o tym Policję. Jadąc za nim widział, jak mężczyzna wykonuje na drodze niebezpieczne manewry. Gdy ten zatrzymał się na ul. Poznańskiej, świadek wysiadł i podszedł do kierowcy. Po krótkiej rozmowie z nim był już pewien, że jest on nietrzeźwy. Dlatego jego reakcja była natychmiastowa. Wyjął kluczyki z pojazdu i włączył światła awaryjne. Wezwany patrol potwierdził, że 45 letni mężczyzna miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem po alkoholu i stracił  prawo jazdy. Teraz mężczyzna może spodziewać się kary do 2 lat pozbawienia wolności.

Na dzisiejsze (19.11) spotkanie w inowrocławskiej komendzie, Pan Maciej był zaproszony wraz z żoną, która uczestniczyła w całej interwencji na drodze. Mężczyzna usłyszał słowa uznania i życzenia.  Otrzymał też listy gratulacyjne i upominki. 

 

Autor: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • wyróżniony mężczyzna
Powrót na górę strony