Wiadomości

Razem w akcji ratującej życie maleńkiej Asi

Data publikacji 23.11.2015

Lipnowscy policjanci włączyli się w charytatywną akcję na rzecz pomocy bardzo chorej siedmiomiesięcznej Asi. Dziewczynka ma złożoną wadę serca i wymaga ratującego jej życie, kosztownego leczenia.

Asia Lisiecka to siedmiomiesięczna mieszkanka Kikoła, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Dziewczynka już po jedenastu dniach urodzin przeszła pierwszą, skomplikowaną operację. Do dalszego jej życia konieczne są kolejne, specjalistyczne zabiegi. Szansą na powrót Asi do zdrowia jest dalsze leczenie w klinice uniwersyteckiej w Niemczech. Jedyną barierą w realizacji tej możliwości jest koszt leczenia, który oszacowany został na kwotę 36,5 tys. euro. Czas nagli, ponieważ pierwsza operacja dziewczynki powinna być przeprowadzona pomiędzy szóstym, a ósmym miesiącem życia. Aby ta nadzieja się spełniła, potrzebna jest pomoc innych szczerych i życzliwych ludzi.

Taki też cel przyświecał akcji charytatywnej „Ratujemy Serduszko Asi Lisieckiej”, która w sobotę i niedzielę (21 i 22.11.15) odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Lipnie. Głównym jej organizatorem był radny powiatu. 

W pomoc dziewczynce aktywnie zaangażowali się również funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Podczas wczorajszej imprezy policjanci zaprezentowali pokaz tresury i posłuszeństwa psów służbowych. Chętnie również rozmawiali z zainteresowanymi osobami o służbie pełnionej z czworonożnymi partnerami. Udostępniali przy tym  wyposażenie ćwiczebne, które wykorzystują w systematycznych szkoleniach umiejętności psów do zadań specjalnych. 
Dużym zainteresowaniem uczestników akcji cieszył się zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało przemierzyć w specjalnych okularach – alkogoglach i w ten sposób można było sprawdzić jak działają ludzkie zmysły po nadmiernym spożyciu alkoholu. 
Policjanci rozdawali zadeklarowanym kierowcom serduszkowe zawieszki do samochodów, propagujące bezpieczeństwo pieszych, w ramach drugiej odsłony kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz SIOP Wariatom Drogowym”. 
Stróże prawa uczestniczyli w zbiórce pieniędzy oraz w aukcji darów serc, z której dochód zasilił konto dziewczynki.


We wczorajszej akcji, choć na chwilę, udział wzięła sama przesympatyczna Asieńka. Jej rodzice ze łzami w oczach serdecznie dziękowali wszystkim darczyńcom za ich szczere i dobre serce. 
Asi można pomóc dokonując wpłaty Fundacji na Rzecz Dzieci z Wadami Serca „Cor Infantis” z dopiskiem „Joanna Lisiecka.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

  • zbiórka na rzecz chorej Asi
  • zbiórka na rzecz chorej Asi
  • zbiórka na rzecz chorej Asi
  • zbiórka na rzecz chorej Asi
  • zbiórka na rzecz chorej Asi
  • zbiórka na rzecz chorej Asi
  • zbiórka na rzecz chorej Asi
Powrót na górę strony