Wiadomości

Rajd 17-latka ulicami Bydgoszczy

Data publikacji 12.01.2016

Gnał mazdą ulicami Bydgoszczy prawie 130 km/h, a podczas kontroli okazało się, że w ogóle nie miał prawa jazdy. Wyczyny 17-latka zarejestrował policyjny wideorejestrator. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Patrol bydgoskiej „drogówki” na terenie miasta, podczas służby radiowozem nieoznakowanym wyposażonym w wideorejestrator, zauważył pędzącą mazdę mx 5. Policjanci zmierzyli prędkość samochodu. Dokonany pomiar wskazał, że kierowca jechał ulicą Fordońską 127 km/h, przekraczając tym samym prędkość w obszarze zabudowanym aż o 77 km/h. Kierowca mazdy złamał kolejny przepis drogowy wyprzedzając inny pojazd na przejściu dla pieszych, co także zostało zarejestrowane na policyjnym nagraniu.

Policjanci zatrzymali mazdę do kontroli. Okazało się, że za kierownicą siedział 17-letni bydgoszczanin, który w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W związku z popełnieniem wykroczeń materiały sprawy niebawem zostaną przekazane do sądu, który zdecyduje o karze dla 17-latka. Młodemu bydgoszczaninowi grozi kara grzywny do 5 tys. złotych oraz orzeczenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Kontrola zakończyła się także mandatem karnym dla pasażerki mazdy. Jak ustalili policjanci, 22-latka popełniła wykroczenie dopuszczając do prowadzenia użyczonego jej pojazdu osobę bez uprawnień.

Autor: nadkom. Maciej Daszkiewicz
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 27.1 MB)

Powrót na górę strony