Wiadomości

Zamieszani w narkotykowy proceder usłyszeli łącznie 100 zarzutów

Data publikacji 18.01.2016

Aktem oskarżenia zakończyła się przestępcza działalność trzech mężczyzn,których zatrzymali policjanci z Golubia-Dobrzynia. Podejrzani usłyszeli łącznie ponad 100 zarzutów handlu, a także udzielenia i posiadania narkotyków. Cała trójka dobrowolnie poddała się karze.

Sprawa miała swój początek w październiku ubiegłego roku. Wtedy funkcjonariusze z Golubia-Dobrzynia w miejscowości Józefat gm. Kowalewo Pomorskie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Podróżujący pojazdem mężczyźni, przewozili w aucie narkotyki. Wstępne testy wykazały, że funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 14 g amfetaminy i niecały gram marihuany.
Mężczyźni w wieku 23 i 32 lata trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia (7.10.2015) usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyzn przed oblicze prokuratora, który zadecydował o objęciu ich dozorem policyjnym.
Kryminalni, którzy rozpracowywali sprawę dowiedli, że w przestępczy proceder zamieszany jest jeszcze 21-letni mieszkaniec gminy Golub-Dobrzyń. Śledczy przedstawili mężczyznom łącznie 100 zarzutów: handlu, udzielenia i posiadania narkotyków. Jak ustalili policjanci, mężczyźni uczynili sobie z popełnionych przestępstw stałe źródło utrzymania.    
Do sądu skierowano akty oskarżenia, gdzie podejrzani poddali się dobrowolnie karze. Na 17 miesięcy wobec 23-latka, a względem 32-latka na 15 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, natomiast wobec 21-latka zastosowano ograniczenie wolności.

Autor: mł. asp. Justyna Skrobiszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony