Wiadomości

Zmuszał kobiety do prostytucji, jest aresztowany

Data publikacji 13.03.2016

Wszystko zaczęło się od zawiadomienia policjantów ze Szwederowa o zmuszaniu 28-latki do prostytucji. To był dopiero początek trudnej sprawy, w której policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i prokurator z Bydgoszczy, doprowadzili do zebrania obszernego materiału dowodowego. W działania zaangażowani byli policjanci CBŚP, antyterroryści oraz kryminalni z Bydgoszczy i Torunia.

Na początku tygodnia z policjantami z bydgoskiego komisariatu na Szwederowie skontaktowała się 28-latka. Kobieta była bita, zastraszana, upokarzana i zmuszana do prostytucji przez swojego partnera przez kilka lat. Gdy zaczęły się groźby i szantaż, że mężczyzna wywiezie ich 3,5-letnią córkę, pokrzywdzona zdecydowała się poprosić o pomoc policję.

Materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie przez policjantów Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy i prokuratora  Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe jest obszerny. Wyłania się z niego obraz trudny do opisania, nawet dla doświadczonych funkcjonariuszy. 
Dowody zgromadzone przez śledczych pozwoliły na przedstawienie 31-latkowi zarzutów o to, że wykorzystując stosunek zależności oraz krytyczne położenie 28-latki w latach 2010-2016 zmuszał ją do uprawiania prostytucji w klubach i agencjach towarzyskich na terenie Polski, Niemiec i Szwajcarii. Wykorzystując swoją przewagę, kontrolował kobietę „rozliczając” ją z ilości klientów i zarobionych w ten sposób pieniędzy. Materiał dowodowy wskazuje również na znęcanie się psychiczne i fizyczne mężczyzny nad pokrzywdzoną, w okresie 6 lat oraz pozbawianie jej wolności przez zamykanie w mieszkaniu.

Do zatrzymania mężczyzny policjanci przygotowywali się wiele godzin. W międzyczasie trwały rozmowy policyjnych negocjatorów, ponieważ razem z 31-latkiem była jego 3,5 letnia córka. Rozpoznanie policjantów musiało być precyzyjne. Do działań włączyli się policjanci CBŚP i kryminalni z Bydgoszczy oraz Torunia. W pogotowiu byli antyterroryści. 

W czwartek (10.03.2016r.), na terenie Torunia, doszło do zatrzymania 31-latka. Jego córka trafiła pod opiekę mamy, jest bezpieczna. Pokrzywdzoną otoczono opieką psychologa.

Lista zarzutów stawianych 31-latkowi jest długa, a pokrzywdzone są także inne kobiety. Zarzuty dotyczą zmuszania do uprawiania prostytucji i czerpania z tego tytułu korzyści, z czego podejrzany uczynił sobie stałe źródło dochodu, ciężkiego uszkodzenia ciała, udzielania narkotyków i gróźb karalnych.

W piątek (11.03.2016r.) mężczyzna został dowieziony do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe. Prokurator złożył do sądu wniosek o jego aresztowanie. 
Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

  • Zatrzymany mężczyzna

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.95 MB)

Nagranie audio podinsp. Monika Chlebicz

Pobierz plik podinsp. Monika Chlebicz (format mp3 - rozmiar 3.55 MB)

Powrót na górę strony