Wiadomości

Ślubowanie policjantów

Data publikacji 11.03.2016

Dziś o godz. 14:00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło 35 funkcjonariuszy, wśród których jest siedem kobiet. Ślubowanie od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

Nowo przyjęci do służby policjanci rozpoczną półroczny kurs podstawowy w  Szkole Policji w Słupsku. 

Po zakończeniu szkolenia funkcjonariusze powrócą do naszego województwa: do Bydgoszczy 6, do Torunia 7, do Włocławka 6, do Grudziądza 3, do Inowrocławia 4, do Aleksandrowa 3 i po jednym do Nakła, Tucholi i Rypina, a także 4 do KWP.

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały, który zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Podkreślił wagę zobowiązania przyjętego przez młodych funkcjonariuszy wiążącego się z wyborem zawodu policjanta. Szef kujawsko-pomorskich policjantów zwrócił się także do rodzin ślubujących, dziękując za wsparcie i przygotowanie do roli policjanta.

Następnie głos zabrał kapelan kujawsko-pomorskiej policji Ks. Prałat Stanisław Kotowski, który życzył policjantom wytrwałości i powodzenia na szkoleniu, które przygotuje młodych funkcjonariuszy do zawodu.
Wszystkim nowym policjantom życzymy sukcesów w podejmowanych działaniach oraz wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. 

Podczas uroczystego ślubowania wręczono także nagrody przyznane przez Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy policjantom z KMP w Grudziądzu i Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy za wyniki w walce z przestępczością narkotykową.

 

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: mł. asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony