Wiadomości

Zatrzymany z amfetaminą w śniadaniowym pudełku

Data publikacji 29.06.2016

Kryminalni z Lipna namierzyli kolejną osobę, która poniesie odpowiedzialność z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W miejscu zamieszkania 26-latka policjanci znaleźli prawie 82 g amfetaminy i niewielką ilość marihuany. Jakie zatrzymany usłyszy ostatecznie zarzuty będzie zależało od dalszych ustaleń śledczych.

Wczoraj (28.06.16) lipnowscy kryminalni, dysponując wcześniejszymi ustaleniami, weszli na teren jednej z prywatnych posesji na terenie gminy Kikół. Uzyskane informacje dały podstawy do przeszukania pomieszczeń. Podczas sprawdzania pokoju, zajmowanego przez jednego z domowników, policjanci znaleźli tam plastikowy pojemnik, a w nim 11 woreczków foliowych z białym proszkiem i jeden z niewielką ilość charakterystycznego suszu. Po wstępnych testach i zważeniu zabezpieczonych środków okazało się, że w sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 82 g amfetaminy oraz prawie pół grama marihuany.

Kryminalni zatrzymali mieszkającego pod tym adresem 26-latka. Trafił on za kraty policyjnej celi. Sprawa jest w toku i zajmujący się nią śledczy kompletują materiał dowodowy. Teraz o najbliższym losie zatrzymanego mężczyzny zadecyduje prokurator i sąd.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy w grę wchodzi znaczna ich ilość, nawet do lat 10. Handlując środkami odurzającymi należy się natomiast liczyć z karą do 8 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest znaczna ilość narkotyków do 12 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Anna Kozłowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony