Wiadomości

Ważne rozmowy o bezpieczeństwie

Data publikacji 26.01.2017

Rypińscy policjanci w ramach działań „Bezpieczne ferie 2017” prowadzą spotkania z dziećmi, aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Tym razem mundurowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Borzyminie.

Dzisiaj (26.01.17) w związku ze zbliżającą się przerwą w nauce policjanci Komendy Powiatowej Policji w Rypinie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Borzyminie. Najpierw spotkali się z młodszymi uczniami, a następnie ze starszymi.

Główny cel tej wizyty to uświadomienie dzieciom jakie zabawy zimą na dworze są groźne i zabronione, a jakie dozwolone, ale nie tylko. Nieprzemyślane korzystanie z uroków zimy może zakończyć się nawet tragicznie. Dlatego, policjanci omówili feriowiczom zasady bezpiecznego wypoczynku na śniegu i lodzie.

Radzili, aby:
·    do zjeżdżania na nartach, sankach wybierać miejsca oddalone od ruchu samochodowego,
·    nie stać blisko zjeżdżających saneczkarzy,
·    unikać stania pod drzewami, okapami, dachami, na których zgromadził się śnieg w znacznej ilości czy sople lodu,
·    nie rzucać śnieżkami w osoby oraz nadjeżdżające pojazdy,
·    nie ślizgać się na zamarzniętych stawach, rzekach i jeziorach, korzystać ze zorganizowanych lodowisk sztucznych oraz innych form czynnego wypoczynku na lodzie.

Zajęcia z policjantami cieszyły się  dużym zainteresowaniem. Młodzi słuchacze zadawali szereg pytań związanych z tematem zajęć oraz chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez mundurowych. Na zakończenie spotkań policjanci życzyli dzieciom miłych i udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony