Wiadomości

Autokary „pod lupą” włocławskich policjantów

Data publikacji 03.02.2017

Włocławscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Większość przypadków jest bez zastrzeżeń, ale pojawiły się również pewne uchybienia.

Kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież to czynności, które realizowane są przez cały rok. Niemniej przed rozpoczęciem zimowego lub letniego wypoczynku zdecydowanie się intensyfikują.

Kierowcy autokarów podjeżdżają w celu kontroli na parking przy włocławskiej komendzie, zdarza się też tak, że policjanci zjawiają się w miejscu skąd odjeżdżaja podróżni. Ferie zimowe dla naszego województwa jeszcze trwają, a więc i ruch na drogach większy. Wielu naszych najmłodszych wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek.

Mundurowi z Włocławka cały czas proszeni są o kontrole autokarów. Policjanci sprawdzają wtedy stan techniczny pojazdów, stan ogumienia, oświetlenia, czy kierowca dysponuje odpowiednią dokumentacją i przede wszystkim czy jest trzeźwy. Ostatnio w kilku przypadkach dopatrzyli się nieprawidłowości. W trzech przypadkach po kontroli policjanci nie dopuścili do wyjazdu autokarów. Okazało się, że były uszkodzenia w układzie hamulcowym, czy oświetleniu. W takich przypadkach przewoźnik musiał zapewnić inny pojazd, który po sprawdzeniu wyruszał w trasę.

Pamietajmy! Policyjne kontrole dają pewność, że nasze pociechy będą podróżowały bezpiecznie.

Autor: nadkom. Małgorzata Marczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony