Wiadomości

Mundurowi z Inowrocławia razem w akcji „spoKREWnieni służbą”

Data publikacji 20.03.2017

Policjanci, strażacy, żołnierze i funkcjonariusze służby więziennej w ramach ogólnopolskiej akcji „spoKREWnieni służbą” wzięli udział w zbiórce krwi. Poza służbami mundurowymi do akcji przyłączyli się mieszkańcy. Łącznie zebrano ponad 10 litrów krwi.

W ramach inicjatywy „spoKREWnieni służbą” inowrocławscy policjanci, strażacy, żołnierze i funkcjonariusze służby więziennej w miniony piątek (17.03.17) na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Poznańskiej 133 w Inowrocławiu zorganizowali zbiórkę krwi. Ogólnopolska akcja została zainaugurowana 1 marca 2017 r. i odbywa się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Mundurowi w Inowrocławiu na ten dzień przygotowali wiele niespodzianek. Było zwiedzanie obiektów straży pożarnej, pojazdów służbowych oraz znakowanie rowerów. Policjanci dla chętnych, którzy skorzystali i przystąpili do akcji przygotowali również elementy odblaskowe. W pomoc przy organizacji przedsięwzięcia włączyli się uczniowie klasy policyjnej i pożarniczej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu. W ciągu trzech godzin akcji zebrano dokładnie 10,35 litra krwi.

 

Autor: mł. asp. Izabela Lewicka Woszczak
Publikacja: Kamila Ogonowska