Wiadomości

Wspólnie patrolują wody powiatu mogileńskiego

Data publikacji 08.08.2017

Podczas wakacji na jeziorach powiatu mogileńskiego pojawiły się wspólne patrole policjantów i ratowników. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów porządkowych przez osoby korzystające ze sprzętu wodnego.

W ramach Kampanii MSWiA pod patronatem Ministra Pana Mariusza Błaszczaka „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, podczas wakacji, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie wspólnie z ratownikami z firmy Usługi Ratownicze Jerzy Prussak pełnią służbę na akwenach powiatu m.in. na jeziorze Wiecanowskim. Funkcjonariusze wraz z ratownikami czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad kąpieliskiem. Stróże prawa zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów porządkowych przez osoby korzystające ze sprzętu wodnego, w szczególności zaś sprawdzają czy pływający takim sprzętem są trzeźwi.

Mogileńscy policjanci zwracają uwagę na to, że pływanie kajakiem, łódką czy rowerem wodnym w stanie po użyciu alkoholu jest karalne. Takie zachowanie stanowi wykroczenie. Poważniejsze konsekwencje grożą tym, którzy prowadzą w stanie nietrzeźwości statek wodny napędzany silnikiem. W takim przypadku popełniają przestępstwo, w konsekwencji którego mogą utracić posiadane uprawnienia.  

Pamiętajmy, że tylko od nas samych zależy, czy wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny i zakończy się szczęśliwie.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony