Wiadomości

Policyjne działania „Bezpieczny weekend”

Data publikacji 25.08.2017

Kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „Bezpieczny weekend”. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

W ostatni weekend sierpnia należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu pojazdów i pieszych dlatego, już dzisiaj (25.08.17) kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania ”Bezpieczny weekend”, które trwać będą do niedzieli tj. 27 sierpnia. Na drogach należy spodziewać się większej ilości patroli, które będą korzystały nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawią się także mundurowi na motocyklach.

Podczas ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend" policjanci będą kontrolowali prędkość kierujących pojazdami, ale przede wszystkim będą ujawniać i eliminować z ruchu osoby pod wpływem alkoholu. Sprawdzać będą także sposób przewożenia dzieci oraz czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa. Kontrolować będą również stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty.

Podczas działań mundurowi nie zapomną o pieszych. Zwracać będą szczególną uwagę na prawidłowość poruszania się ich po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.

Ponadto, dzisiaj (25.08.17) na kujawsko-pomorskich drogach policjanci będą dodatkowo prowadzili ogólnopolskie działania pn. „Prędkość". W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego będą dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczają obowiązujące ograniczenia. Policjanci ruchu drogowego do działań wykorzystają dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Prowadzone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym oraz ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo, jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragedii!   

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony