"Kręci mnie bezpieczeństwo" w szkołach - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo" w szkołach

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci z Aleksandrowa Kuj., wspólnie ze Strażą Gminną, rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”. Z dziećmi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowy. Do końca września mundurowi dotrą do każdej podstawówki na terenie naszego powiatu.


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim wspólnie ze Strażą Gminną w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo” czuwają nad bezpieczeństwem tych najmłodszych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami ruchu drogowego zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli.  W ramach akcji mundurowi utrwalają u najmłodszych zasady bezpiecznego zachowania na drodze.
Policjanci na organizowanych w szkołach i przedszkolach spotkaniach rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie.  Funkcjonariusze wyjaśniają dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy w fotelikach. Uczą również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczą dlaczego  warto nosić odblaski.
W minionym tygodniu policjanci odwiedzili dzieci z Wołuszewa i Przybranowa. Każdy uczeń klasy I otrzymał kamizelkę odblaskową i książeczkę „Elementarz bezpieczeństwa”  ufundowane przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim.

Autor:
Publikacja: Kamila Ogonowska