Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” spotkanie policjantów z uczniami ze Świedziebni

Data publikacji 13.09.2017

Brodniccy policjanci, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” organizowanej pod patronatem Ministra SWiA Pana Mariusza Błaszczaka, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Świedziebni. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu. Poruszono również kwestię odpowiedzialności karnej nieletnich i ostrzegano o zagrożeniach jakie niosą gry komputerowe.

Brodniccy policjanci odwiedzili wczoraj (12.09.17) uczniów Szkoły Podstawowej w Świedziebni. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnienie czynów karalnych oraz tych świadczących o demoralizacji. Funkcjonariusze uświadomili młodzieży o konsekwencji zachowań agresywnych w stosunku do rówieśników, mówili o negatywnych skutkach zażywania narkotyków, dopalaczy, alkoholu i papierosów.

W rozmowie z młodszą grupą uczniów funkcjonariusze przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Informowali, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych od zmierzchu do świtu oraz jak bronić się przed atakiem agresywnego zwierzęcia. Liczymy, że wspólne spotkania policjantów z uczniami, przyczynią się do zwiększenia świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska