Wiadomości

Dzielnicowy na spotkaniu z dziećmi w SP Królikowo, w powiecie nakielskim

Data publikacji 14.09.2017

Bezpieczeństwo dzieci było głównym tematem spotkania, jakie przeprowadził wczoraj (13.09.17) w Szkole Podstawowej w Królikowie szubiński dzielnicowy. W spotkaniu z mundurowym udział wzięli uczniowie klas I - III. Pogadankę przeprowadzono w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”.

W związku z zakończeniem wakacji i powrotem dzieci do szkół policjanci powiatu nakielskiego wznowili cykl spotkań z uczniami. Mundurowi docierają do placówek oświatowych i prowadzą zajęcia profilaktyczne, gdyż bardzo ważnym jest, aby dziecko już od najmłodszych lat wiedziało, jak winno się zachowywać, aby być bezpiecznym.

W nowym roku szkolnym szubińscy dzielnicowi rozpoczęli spotkania profilaktyczne od wizyty w Szkole Podstawowej w Królikowie. Wczoraj (13.09.17) z uczniami klas I – III spotkał się mł. asp. Przemysław Błaszkowski, który tłumaczył dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas drogi do szkoły. Omówił, którą stroną jezdni należy się poruszać, przestrzegał, aby nie biegać po drodze, ani się na niej nie bawić, gdyż może to się okazać tragiczne w skutkach. Policjant mówił też o odblaskach oraz ważnej roli jaką one pełnią i jak przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Podczas zajęć nie zabrakło również informacji na temat zasad zachowania się podczas ataku psa oraz w przypadku zaczepienia przez osobę nieznajomą.
Zajęcia z uczniami zostały przeprowadzone w ramach kampanii zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska