Wiadomości

Zdążyli z pomocą

Policjanci z komisariatu Toruń Śródmieście uratowali niepełnosprawnego 45-latka. Bez wahania wyważyli drzwi do mieszkania, z którego wydobywał się dym i wyciągnęli mężczyznę w bezpieczne miejsce. Do czasu przyjazdu karetki mundurowi udzielali mu pomocy i kontrolowali funkcje życiowe.

Z soboty na niedzielę (14/15.10.17) policjanci z komisariatu Toruń Śródmieście zostali skierowani na jedną z ulic Bydgoskiego Przedmieścia. Powodem tego była informacja od mężczyzny, że jest inwalidą i spadł z wózka w trakcie przygotowywania posiłku. Z jego relacji wynikało, że kuchenka, na której stoi patelnia z potrawą jest nadal włączona, a on nie może jej dosięgnąć by wyłączyć.

Gdy policjanci dotarli pod podany adres zauważyli wydobywający się dym. Na ich nawoływanie nikt nie rewagowal, dlatego bez zbędnego zastanowienia podjęli decyzję o wyważeniu drzwi. W zadymionym pomieszczeniu znaleźli leżącą na podłodze postać, obok której stał wózek inwalidzki. Mundurowi natychmiast zajeli się 45-latkiem i do czasu przyjazdu karetki udzielali mu pomocy, a także kontrolowali funkcje życiowe. Ostatecznie meżczyzna z podejrzenem złamania trafił do szpitala.

Brawa za szybkią decyzję i skuteczne działanie należą się asp.szt. Marcinowi Kaźnierczakowi i st.sierż. Bartłomiejowi Bartlińskiemu.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony