Wiadomości

Policjanci z drogówki „wkręcali w bezpieczeństwo…” i rozdawali nagrody

Data publikacji 10.11.2017

St. asp. Robert Wilkowski oraz st. sierż. Marcin Wróblewski, policjanci Ruchu Drogowego świeckiej komendy odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej Nr 5 w Świeciu. Dzieci poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie mundurowi rozstrzygnęli konkurs plastyczny i rozdali nagrody.

Spotkania z najmłodszymi użytkownikami dróg to jeden z elementów edukacji o bezpieczeństwie, którą regularnie prowadzą świeccy policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Takie spotkanie odbyło się również w Szkole Podstawowej Nr 5 w Świeciu.

W pogadance udział wzięły dzieci odwiedzające świetlicę szkolną. Policjanci z „drogówki” przekazali uczniom wiedzę na temat podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci wyjaśnili w jaki sposób i w jakich miejscach należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, co oznaczają światła sygnalizatora oraz jakie zachowania są niedozwolone w pobliżu przejeżdżających pojazdów. Wspólnie powtórzyli numery alarmowe i zasady, które należy przestrzegać w kontakcie z osobami obcymi.

Mundurowi podczas odwiedzin rozstrzygnęli również konkurs plastyczny zorganizowany przez szkołę pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Największą radość u dzieci wzbudził moment, kiedy policjanci obdarowali je odblaskowymi nagrodami.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska