Wiadomości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości i Dnia Służby Cywilnej

Data publikacji 15.11.2017

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizowano obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej. Tegoroczna uroczysta zbiórka odbyła się w Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego w Bydgoszczy.

Data 11 listopada 1918 roku to nie tylko symboliczna data odzyskania niepodległości, ale także dzień przypominający nam, jak ważną rolę w odbudowie państwa odegrała funkcjonująca służba cywilna oraz, jak ważną funkcję w państwie polskim pełni ona dziś.

Właśnie z tej okazji Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała podziękował wszystkim zebranym pracownikom cywilnym i policjantom za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków, sumienność i zaangażowanie w pracę.

W swoim wystąpieniu insp. Paweł Spychała podkreślił, jak ważną jest praca urzędników i pracowników Policji, gdyż ich zaangażowanie i profesjonalizm ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całej formacji.

W garnizonie kujawsko-pomorskim pracuje obecnie ponad 1100 pracowników cywilnych. Są to zarówno specjaliści zajmujący się pracami administracyjno-biurowymi, jak i specjaliści z zakresu wielu innych dziedzin, takich jak: informatyka, chemia, biologia, księgowość czy prawo.

Wszystkim pracownikom i policjantom podziękowania za pełną oddania pracę i służbę złożył również w imieniu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Wicewojewoda Pan Józef Ramlau, który wspólnie z Komendantem Wojewódzkim Policji wręczył okolicznościowe dyplomy i nagrody specjalnie wyróżniającym się urzędnikom i pracownikom Korpusu Służby Cywilnej.

Podczas uroczystości Przewodnicząca Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Pracowników Policji P. Małgorzata Lewicka oraz Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” P. Leszek Walczak wręczyli odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym pracownikom i działaczom związków.

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości, w podziękowaniu za długoletnią współpracę oraz za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji z rąk Wicewojewody Pana Józefa Ramlaua „Medale za Zasługi dla Policji” otrzymali:

- płk. Andrzej Żmuda - Dowódcza 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy,

- Pan Tomasz Miłowski - Starosta Nakielski.

Insp. Paweł Spychała wspólnie z Wicewojewodą wręczył Medale „Za Długoletnią Służbę” oraz  odznaczenia „Zasłużony Policjant”.

Oficjalna część obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz Dnia Służby Cywilnej uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bydgoszczy wraz z solistką P. Julią Iwaszkiewicz-Kabzą.

My, policjanci, ze swojej strony życzymy wszystkim pracownikom wspomagającym codzienną służbę Policji, aby Wasza praca spotkała się z uznaniem i szacunkiem, bowiem bez istnienia rzetelnego i profesjonalnego Korpusu Służby Cywilnej nie mogłyby funkcjonować urzędy administracji rządowej.

 

Dzień Służby Cywilnej w KPP w Radziejowie

Dzień Służby Cywilnej w KPP w Aleksandrowie Kuj.

Dzień Słuzby Cywilnej w KMP we Włocławku

Dzień Sluzby Cywilnej w KPP w Golubiu-Dobrzyniu

Dzień Służby Cywilnej w KPP w Brodnicy

Dzień Służby Cywilnej w KMP w Grudziądzu

Dzień Służby Cywilnej w KMP w Toruniu

 

 

 

Autor: podinsp. Monika Chlebicz
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony