Wiadomości

Zachowanie kierowców „okiem” bydgoskich kamer

Data publikacji 09.02.2018

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym pozostaje priorytetem wśród zadań realizowanych przez bydgoskich policjantów. Funkcjonariusze dokładają wszelkich starań, aby zminimalizować zagrożenia na drodze. Prowadzą cykliczne działania i wyciągają konsekwencje wobec łamiących przepisy drogowe. Do walki z tymi osobami oprócz radarów i wideorejestratorów mundurowi wykorzystują także miejski monitoring.

Nieprzestrzeganie znaków oraz sygnałów drogowych przez kierowców to jedna z przyczyn wypadków i kolizji na terenie miasta i powiatu. W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym bydgoscy policjanci organizują działania kontrolno-prewencyjne, mające na celu eliminowanie z dróg kierujących, którzy w rażący sposób łamią przepisy, narażając tym samym innych użytkowników na niebezpieczeństwo.

Do takich działań na ogół wykorzystywany jest policyjny sprzęt w postaci radarów czy też nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestrator. Niemniej jednak, to nie wszystko. Funkcjonariusze korzystają również z miejskiego monitoringu, który jest obsługiwany przez pracowników straży miejskiej.

Trzy dni (06.02.2018) temu mundurowi wzięli pod „lupę” skrzyżowanie ulic Focha, Gdańskiej i Jagiellońskiej w Bydgoszczy. Na zarejestrowanym materiale widać jak kierowcy lekceważą sygnały świetlne i pomimo nadawanego czerwonego światła nie zatrzymują się. Na podstawie ujawnionych wykroczeń policjanci ustalają i rozliczają kierowców.

Przypominamy!!!

Żółte światło na sygnalizatorze oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie! Przepisy drogowe dopuszczają możliwość przejazdu na tym świetle tylko w przypadku, gdy samochód znajduje się już tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie ma żadnej możliwości zatrzymania się bez gwałtownego hamowania, co stworzyłoby zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się światło czerwone.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.14 MB)

Powrót na górę strony