Wiadomości

Kcyńscy policjanci kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych

Temperatura powietrza w ostatnich dniach jest bardzo niska. Taka aura jest bardzo niebezpieczna, szczególnie dla osób, które z różnych powodów zostały pozbawione dachu nad głową. Kcyńscy mundurowi sprawdzali miejsca, gdzie przebywają bezdomni i informowali o możliwościach skorzystania z pomocy.

W zawiązku ze znacznym spadkiem temperatury i w trosce o osoby, które nie posiadają dachu nad głową, policjanci z Kcyni, kontrolowali miejsca, w których przebywają bezdomni. Wszystkie napotkane osoby były informowane o możliwości uzyskania pomocy w działających na terenie powiatu nakielskiego placówkach, które mają do zaoferowania ciepły posiłek i nocleg. 

Policjanci prowadzą także rozpoznanie i kontrole osób samotnie zamieszkujących, wymagających wsparcia i pomocy. W przypadku ujawnienia takich osób o sytuacji są informowani pracownicy kcyńskiego Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Nakielska policja ponownie apeluje do mieszkańców powiatu, aby o przypadkach osób bezdomnych wymagających pomocy, informować pod numerami alarmowymi policji: 997, 112 lub numerem alarmowym Straży Miejskiej: 986.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony