Wiadomości

Policjanci z Rypina sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni

Data publikacji 01.03.2018

Ostatnie dni przyniosły znaczne spadki temperatury. Taka sytuacja może szczególnie zagrażać życiu i zdrowiu bezdomnych. Rypińscy policjanci w czasie pełnionych służb kontrolują parki, dworce, opuszczone budynki oraz pozostałe miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

W okresie zimowym policjanci większą uwagę poświęcają kontroli miejsc, w których przebywają osoby bezdomne. Pustostany, działkowe altanki i opuszczone budynki to miejsca, które najczęściej odwiedzają mundurowi. Niskie temperatury stwarzają zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia osób bezdomnych, ale również samotnych i w podeszłym wieku. Zagrożenie dotyczy także osób nietrzeźwych, przebywających na wolnym powietrzu, bądź w nieogrzewanych budynkach. Szczególnie w tym okresie bezcenne są informacje przekazane przez przypadkowych przechodniów, sąsiadów, czy znajomych.

W związku z tym apelujemy o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni! Zwracajmy szczególną uwagę na osoby starsze, bezdomne, nietrzeźwe i dziwnie zachowujące się! O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze, dzwoniąc na 112.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony