Chełmińscy policjanci w akcji "SpoKREWnieni służbą" - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Chełmińscy policjanci w akcji "SpoKREWnieni służbą"

Data publikacji 05.03.2018

W ramach II edycji akcji "SpoKREWnieni służbą” funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew chorym i ofiarom wypadków. Dzisiaj w ramach akcji funkcjonariusze Policji, Wojsko oraz Straż Pożarna w Chełmnie wspólnie z mundurowymi ze Świecia oddają krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Świeciu.

Dzisiaj (5.03.18.) w akcji uczestniczą pracownicy i funkcjonariusze chełmińskiej oraz świeckiej komendy, ale nie tylko. Dzięki nim bank krwi wzbogaci się o kolejne litry tego jakże cennego leku. Dzisiejsza zbiórka krwi odbywa się w ramach akcji MSWiA i MON „SpoKREWnieni służbą”, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

Już ponad 30 osób zdecydowało się uczestniczyć w akcji i kolejne osoby przybywają. Wynik ten niezmiernie cieszy, bo zapotrzebowanie na krew, wszystkich grup jest duże. Akcja trwa do godz 15:00

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, bo pomimo olbrzymiego postępu medycyny nic nie jest w stanie zastąpić krążącego w naszych żyłach płynui. A zapotrzebowanie na ten bezcenny lek z roku na rok rośnie.

Autor: mł. asp. Anita Zielińska
Publikacja: Kamila Ogonowska