Wiadomości

Mundurowi z dwóch powiatów oddawali krew w ramach akcji „SpoKREWnieni służbą”

Data publikacji 05.03.2018

Komenda Powiatowa Policji w Świeciu włączyła się w ogólnopolską akcję krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”. Aktywny udział w niej wzięli nie tylko miejscowi policjanci. Na zaproszenie odpowiedzieli policjanci, strażnicy miejscy, żołnierze oraz strażacy z Chełmna i ze Świecia.

"SpoKREWnieni służbą” to akcja, której celem jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym i "przelanie" własnej krwi w szczytnym celu. Biorą w niej udział funkcjonariusze służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministrowi Obrony Narodowej. Akcja trwa od kilku dni, a dziś (05.03.18) aktywnie włączyli się do niej policjanci świeckiej komendy. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli również pozostali mundurowi z Chełmna i Świecia. Funkcjonariusze oraz osoby cywilne, które włączyły się do akcji, rano odwiedzili Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Świeciu, gdzie po wypełnieniu krótkiego kwestionariusza i kilkuminutowym badaniu usiedli na fotelach i oddali po 450 ml krwi.

W sumie ponad 60 osób zdecydowało się uczestniczyć w akcji. Tym samym bank krwi zwiększył swoje zasoby o kolejne 27 litrów. Wynik ten niezmiernie cieszy, gdyż krew trafi do osób chorym oraz ofiar wypadków. 

Pamiętajmy, iż krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi. Nie da się jej zastąpić żadnym innym lekiem, dlatego tak istotne jest abyśmy oddawali jej jak najwięcej. Zapraszamy wszystkich serdecznie do dołączenia do grona honorowych krwiodawców.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska KPP Świecie
Publikacja: kom. Przemysław Słomski