„SpoKREWnieni służbą” w Inowrocławiu - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

„SpoKREWnieni służbą” w Inowrocławiu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy–Terenowy Oddział w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu włączyli się w ogólnopolską akcję „SpoKREWnieni służbą”. Łącznie krew oddało 11 osób. Bank krwi zasilono o 4950 ml krwi.

Policjanci, strażacy, wopr-owcy i mieszkańcy miasta wspólnie w jednym celu stawili się na parking PSP przy ul. Poznańskiej 133 w Inowrocławiu. Dzisiaj (09.03.18r.) w godz. 12.00 – 15.00 trwała tam akcja oddawania krwi. Do punktu zgłosiło się i oddało krew 11 osób. W ten sposób zasilony został bankm krwi.

Celem ogólnopolskiej akcji "SpoKREWnieni służbą”  jest oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym poprzez podzielenie się krwią. Biorą w niej udział funkcjonariusze służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministrowi Obrony Narodowej. Wszystko to w szczytnym celu pomagania innym. W Inowrocławiu, prócz akcji krwiodawczej, odbywają się działania profilaktyczne skierowane do dawców oraz ich rodzin, a szczególnie dzieci. Uczestnicy mieli okazję odbyć wycieczkę ze strażakiem po komendzie PSP i zaznajomić się z wykonywanymi przez nich zadaniami oraz posiadanym sprzętem. Policjanci z inowrocławskiej komendy zadbali o edukacyjne spotkanie z przybyłymi dziećmi. Otrzymywały one upominki w postaci materiałów promujących bezpieczeństwo. 
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak