Wiadomości

Policjanci i ratownicy WOPR-u wspólnie „Kręcili bezpieczeństwo... nad wodą” w Tleniu

Data publikacji 08.06.2018

Dzieci z Przedszkola w Lnianie oraz Szkoły Podstawowej w Wierzchach, pow. świecki, miały niebywałą okazję poznać pracę policjantów oraz ratowników. Mundurowi przygotowali dla nich lekcję o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji, połączoną z pokazem specjalistycznego sprzętu oraz psa „ratownika”. Działania zorganizowano w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Nad Jeziorem Mukrza w Tleniu, pow. świecki, rozbrzmiewały radosne okrzyki maluchów z przedszkola w Lnianie oraz Szkoły Podstawowej w Wierzchach. Wszystko to za sprawą wielu atrakcji, jakie dla dzieci przygotowali wspólnie dzielnicowi z Posterunku Policji w Osiu oraz ratownicy Wdeckiego WOPR-u.

Na spotkanie przybyła liczna grupa dzieci wraz z opiekunami. Mundurowi prezentowali pojazdy służbowe, specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas działań oraz elementy umundurowania. Przedstawiciele każdej z mundurowych formacji opowiadali o swojej pracy, ale co najważniejsze informowali dzieci, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje. Policjanci mówili przede wszystkim o bezpieczeństwie nad wodą. Nie ma jednak wątpliwości, że niekwestionowaną gwiazdą spotkania była Ana – pies wyszkolony do ratownictwa wodnego, która pokazała dzieciom swoje umiejętności.

Działania oskich policjantów oraz wdeckich ratowników miały jeden wspólny cel: propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci podczas wakacji, które już niebawem. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony