Wiadomości

Skępe też „Kręci bezpieczeństwo nad... wodą…”

Data publikacji 22.06.2018

W Skępem, pow. lipnowski odbyło się spotkanie z cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”, na które zaproszeni zostali uczniowie skępskich szkół, aby posłuchać i popatrzeć, jak bezpiecznie spędzić czas podczas wakacji, korzystając z uroków i ochłody akwenów. Lipnowski WOPR zorganizował pokazy ratownictwa, w których udział wzięli policjanci i strażacy.

Wczoraj (21.06.18) w Skępem, pow. lipnowski odbyło się spotkanie z cyklu „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”. Na zaproszenie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo przybyli uczniowie skępskich szkół, aby posłuchać i popatrzeć jak bezpiecznie spędzić czas podczas wakacji, korzystając z uroków oraz ochłody akwenów.

Po raz kolejny lipnowski WOPR zorganizował pokazy ratownictwa wodnego, w których udział wzięli policjanci i strażacy. Policjantka przypominała o bezpieczeństwie podczas wakacji, zarówno podczas wyjazdów, jak i nad wodą, a także przekonywała do korzystania z plaży strzeżonych, gdzie o nasze bezpieczeństwo podczas kąpieli zadbają ratownicy.

Specjaliści z WOPR-u przedstawili zasady bezpiecznej kąpieli i opowiedzieli czego należy się wystrzegać nad wodą. Popisy ratowników zrobiły na przybyłych niemałe wrażenie, a serce najmłodszych zdobył jednogłośnie czworonożny ratownik – pies Alex, który cały czas szkoli się w wyciąganiu tonących z wody.

Bezpiecznych wakacji życzył także biorący udział w wydarzeniu Burmistrz Miasta i Gminy Skępe.

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony