Wiadomości

Bezpieczna droga na wakacje 2018 na autostradzie A-1

Data publikacji 25.06.2018

Policjanci z WRD KWP w Bydgoszczy i WRD KMP w Toruniu wzięli udział w działaniach „Bezpieczna droga na wakacje 2018” organizowanych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. Działania prewencyjno-kontrolne miały miejsce na autostradzie A-1.

W minioną sobotę (23.06.18) na autostradzie A-1 odbyły się wspólne działania „Bezpieczna droga na wakacje 2018”. Podczas przeprowadzanych przez ITD szczegółowych kontroli stanu technicznego pojazdów w Miejscu Obsługi Podróżnych w Nowej Wsi (w kierunku Gdańska) policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, WOPR oraz pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy  zorganizowali dla najmłodszych pasażerów szereg atrakcji połączonych z promowaniem bezpiecznego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa na drodze.

Policjanci z WRD KWP w Bydgoszczy w trakcie działań prowadzili m.in. pogadanki z dziećmi i opiekunami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaprezentowane zostało również mobilne miasteczko ruchu drogowego, gdzie wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód.

Na spotkaniu, dużym zainteresowaniem wśród uczestników, cieszyły się jak zawsze alkogogle i narkogogle. Każdy mógł przejść po torze i sprawdzić, jak postrzegają  rzeczywistość osoby nietrzeźwe.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony