Wiadomości

Festyn dla mieszkańców Grudziądza i uczestników charytatywnej sztafety „Mundur na rowerze”

Data publikacji 29.06.2018

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otworzyli swoje drzwi dla mieszkańców. Podczas festynu zorganizowanego na terenie jednostki było wiele atrakcji, które zapewniły także inne służby: wojsko, straż pożarna i straż miejska. Impreza zbiegła się z ogólnopolską akcją charytatywną pod hasłem „Mundur na rowerze”. Sztafeta rowerowa zawitała do Grudziądza właśnie podczas festynu.

Wczoraj (28.06.18) na terenie Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu policjanci zorganizowali festyn rodzinny dla mieszkańców miasta. Impreza zbiegła się z ogólnopolską akcją charytatywną pod hasłem „Mundur na rowerze”. W jej ramach policjanci przemierzają Polskę i zbierają fundusze na leczenie, a także rehabilitację swoich kolegów: policjanta i strażaka, którzy ucierpieli w trakcie czynności służbowych.

Podczas festynu sztafeta rowerowa zawitała do Grudziądza, eskortowana przez grudziądzkich funkcjonariuszy. Na miejscu powitał ich Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu mł. insp. Tomasz Szczygieł. Po przekazaniu nadajnika GPS, który rejestruje całą trasę, do uczestników sztafety dołączyli policjanci z Grudziądza i Świecia, a następnie ruszyli do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie - kolejnego punktu docelowego.

W trakcie trwania festynu na odwiedzających, oprócz poczęstunku, czekało także mnóstwo atrakcji takich jak: prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu policjantów, rowerowy tor przeszkód, czy pokaz tresury psa służbowego.

Dodatkowo piknik uatrakcyjniły inne służby takie jak wojsko, straż miejska i straż pożarna. Chętni mogli również oznakować swoje rowery i zapoznać się z aplikacjami „Moja Komenda” i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony