Wiadomości

„Bezpieczne i ekologiczne wakacje” w powiecie lipnowskim

Data publikacji 02.07.2018

Policjanci z posterunku w Dobrzyniu nad Wisłą i komendy powiatowej w Lipnie uczestniczyli w kolejnej odsłonie corocznie realizowanej podczas festynu myśliwskiego w Zakrzewie akcji „Bezpieczne i ekologiczne wakacje”. Organizatorem zabawy jest toruńskie stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”.

Wczoraj (1.07.18) w Zakrzewie odbył się XIV Festyn Myśliwski i Festiwal Smaków „Z ekologią na Ty”. Liczne atrakcje, takie jak występy lokalnych artystów i dania z dziczyzny urozmaicały zabawę.

Policjanci, przy okazji tego wydarzenia, wraz z toruńskim stowarzyszeniem „Integracja i Współpraca” oraz strażakami zorganizowali akcję „Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje”. Mundurowi opowiadali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Przypomnieli o właściwym zabezpieczeniu mieszkań w czasie wyjazdów, niebezpieczeństwach związanych z podróżowaniem i zażywaniem środków psychoaktywnych oraz bezpieczeństwie podczas letnich kąpieli. Przy zorganizowanym przez nich stoisku można było dowiedzieć się więcej na temat niebezpieczeństw dotyczących handlu ludźmi, które nasilają się szczególnie w czasie letnich wyjazdów zagranicznych. Profilaktyczne działania związane z kierowaniem po alkoholu lub narkotykach funkcjonariusze realizowali poprzez umożliwienie pokonania slalomu w alko i narkogoglach. Uświadamiając w ten humorystyczny sposób, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą siadanie pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą auta.

Chętni mogli obejrzeć policyjny sprzęt, wsiąść do radiowozu, porozmawiać z policyjnym specjalistą z dziedziny wykrywania śladów przy okazji zrobić sobie odbitki linii papilarnych lub poćwiczyć prowadzenie resuscytacji na przygotowanym fantomie. Atrakcją były odblaskowe gadżety i naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Natomiast stowarzyszenie „Integracja i Współpraca” przeprowadziło dla dzieci konkurs ekologiczny z nagrodami.

 

Autor: mł. asp. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony