Wiadomości

Kolejne spotkanie policjantów „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ”

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Toruniu, odwiedzili dzieci z Przedszkola im. Marii Montessorii w Toruniu. Wszystko w związku z trwającymi już wakacjami i w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Sezon kąpieli trwa już na dobre. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz ratownicy  spotkają  się z  dziećmi regularnie. Tym razem odwiedzili przedszkolaki, aby zapoznać je z zasadami bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Dzieci dowiedziały się jakie warunki muszą zostać spełnione, aby kąpiel była bezpieczna – kiedy, gdzie i w jaki sposób wolno wchodzić do wody. Zwrócono dzieciom uwagę na zagrożenia, z którymi mogą spotkać się w czasie przebywania w pobliżu akwenów – na plaży, jak i w wodzie.

Ratownicy zaprezentowali  sprzęt ratunkowy znajdujący się na wyposażeniu WOPR w Toruniu. Dzieci miały możliwość osobiście dotknąć i sprawdzić w jaki sposób działają przedmioty ratujące zdrowie, a niejednokrotnie i życie kąpiących.

Przedszkolaki wykazały się dużym zaangażowaniem i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Każde dziecko otrzymało również książeczki dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz kolorowanki i łamigłówki dotyczące bezpiecznego zachowania się nad wodą.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony