Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo... " nad Jeziorem Długie

Data publikacji 09.07.2018

Rypińscy policjanci uczestniczyli w pikniku zorganizowanym nad Jeziorem Długie, który odbywał się z okazji powitania lata. Wspólnie z ratownikami lipnowskiego WOPR-u edukowali uczestników nt. bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Są to działania, które policjanci realizują w ramach kampanii: „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Wczoraj (8.07.18) rypińscy policjanci uczestniczyli w pikniku, który zorganizowały Sołectwa Gulbiny i Marianowo oraz Gmina Brzuze, w powiecie rypińskim, z okazji powitania lata. Impreza zgromadziła dorosłych i dzieci nad Jeziorem Długie.

To właśnie tam przybyli też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rypinie oraz ratownicy z lipnowskiego WOPR-u. Przedstawiciele tych służb przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa nad wodą. Informowali zarówno dzieci, jak i dorosłych z jakimi zagrożeniami mogą się zetknąć podczas wodnych kąpieli i radzili, jak ich unikać. Przy tej okazji policjanci rozdali ulotki, na których umieszczone są rady dla wypoczywających oraz informacje dotyczące odpowiedzialności za niewłaściwe zachowanie. Najmłodsi zaś otrzymali upominki.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony