Wiadomości

Dzień Świętego Krzysztofa - patrona kierowców

Data publikacji 25.07.2018

25 lipca jest dniem Świętego Krzysztofa patrona kierowców. Święto jest kolejną okazją, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i przybliżyć im problematykę bezpieczeństwa na drogach.

Dzisiaj (25.07.18) w dniu kiedy swoje imieniny obchodzi patron kierowców Św. Krzysztof na al. Armii Krajowej w Bydgoszczy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy prowadzili akcję skierowaną do zmotoryzowanych użytkowników dróg. W tym wyjątkowym dniu funkcjonariuszom towarzyszył również Kapelan Kujawsko-Pomorskiej Policji ks. Prałat Stanisław Kotowski. Z okazji dnia Św. Krzysztofa policjanci nie karali kierujących mandatami, tylko apelowali o bezpieczniejszą i wolniejszą jazdę. Natomiast z rąk Kapelana otrzymywali obrazki z wizerunkiem ich patrona wraz z modlitwą kierowcy.

Dzieciom, które podróżowały kontrolowanymi samochodami policjanci akcji wręczali maskotki Pancernika Gustawa, którego głównym celem jest przekonanie dzieci, a także ich rodziców, do używania pasów bezpieczeństwa oraz jazdy w fotelikach bezpieczeństwa.

Dzisiejszy dzień to doskonała okazja, aby dotrzeć do świadomości kierowców i zwrócić im uwagę na fakt, że bezpieczna i odpowiedzialna jazda przekłada się na mniejszą liczbę wypadków. 

Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego od 1 stycznia do 22 lipca doszło do 476 wypadków, w których śmierć poniosło 86 osób, a 527 zostało rannych. W tym samym czasie w 2017 roku doszło do 494 wypadków, w których śmierć poniosło 70 osób, a  573 zostały ranne.

Dlatego też funkcjonariusze wspólnie z ks. Prałatem apelowali do kierowców o przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, o rozwagę oraz o bezpieczną jazdę, szczególnie w wakacje podczas wzmożonego ruchu na drogach.     

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony