Wiadomości

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” w Krówce Leśnej

Data publikacji 20.08.2018

Bydgoscy policjanci wspólnie z WOPR-em i strażakami z Wierzchucina Królewskiego zorganizowali działania prewencyjne na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Spotkali się z dziećmi przebywającymi na obozie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Koronowo.

W Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Krówce Leśnej k. Koronowa policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Wierzchucinie Królewskim zorganizowali działania prewencyjne na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Udział w szkoleniu wzięły dzieci przebywające na obozie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gminy Koronowo. Działania wpisały się w policyjna akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Policjanci zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie i przeprowadzili pokaz czynności ratowniczych oraz omówili zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także skutki nieprzemyślanych niebezpiecznych zachowań.

Dzieci miały okazję dowiedzieć się również jak wygląda dzień pracy osób, które czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą. Strażacy zaprezentowali działania gaśnicze podczas symulowanej akcji, w której można było zobaczyć współdziałanie służb. Atrakcji nie brakowało.

Autor: mł. asp. Szymon Porażyński/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony