Wiadomości

Kontrola autokarów w ramach akcji „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” – Bezpieczne ferie 2019

Dla uczniów naszego regionu to już prawie półmetek przerwy zimowej od nauki. Zbliża się weekend, podczas którego nastąpi zmiana wypoczywającej młodzieży poza miejscem zamieszkania. Dlatego przypominamy o możliwości kontroli przed wyjazdem stan technicznego autokaru, a także sprawdzenia czy kierowca posiada uprawnienia i jest trzeźwy.

W pierwszym tygodniu wypoczynku zimowego policjanci w ramach akcji „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu” przeprowadzili 6 kontroli przed wyjazdem dzieci i młodzieży na upragniony wypoczynek. Podczas tych działań mundurowi sprawdzali stan techniczny autokarów, trzeźwość kierowców, a także czy posiadają oni wymagane dokumenty. Kontrole nie wykazały żadnych usterek pojazdów i wszystkie dzieci bezpiecznie dojechały na zimowy wypoczynek.  

Dlatego przypominamy o możliwości kontroli autokaru, które przeprowadzane są przed siedzibą Komendy Miejskiej Policji we Włocławku przy ul. Okrężnej 25, po uprzednim zgłoszeniu. Można telefonować do Wydziału Ruchu Drogowego KMP we Włocławku na numer 54 414 57 00 lub 54 414 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 54 414 51 48, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 54 414 57 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest na stronie KMP Włocławek

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony